ایران، تهران، بزرگراه جلال آل احمد، پلاک 91، طبقه 4، واحد7

هر آنچه باید در مورد نماینده GSA

نماینده GSA

با کادری مجرب می‌توانیم به عنوان GSA برای خطوط هوایی مسافربری و باربری به نمایندگی و بازاریابی برندهای خود در ایران عمل کنیم. خدمات GSA مخفف عبارت General Sales Agent است.

آنچه در این مقاله می خوانید :

هر آنچه باید در مورد نماینده GSA

ورود به عرصه بازار های جهانی و ایجاد نمایندگی های متمرکز در کشور های کوچک و بزرگ می تواند به آمال و آرزویی برای بسیاری از برند ها بدل شود، برند هایی که برای گسترش کار و شناخته تر شدن گاها مسیر های اشتباهی را می پیمایند. از این رو لازم است برای پیشرفت با روش هایی همچون GSA که مخفف شده عبارت General Sales Agent می باشد آشنا شوند تا بتوانند مسیر شناخته شدن برند خود را در سراسر دنیا هموار کند. پس اگر شما هم می خواهید در مورد نماینده GSA اطلاعات بیشتری داشته باشید کافیست تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

نماینده GSA به چه معناست؟

نماینده GSA به شرکت بازرگانی اطلاق می گردد که به عنوان نماینده یک برند یا شرکت بزرگ در کشوری دیگر فعالیت می کند تا بتواند همانند واسطه ای میان مشتریان و شرکت قرار گیرد. توجه داشته باشید که علاوه بر این نماینده GSA با توجه به اشرافی که در بازار محلی، فرهنگ و مقررات خاص آن منطقه جغرافیایی دارد، موظف است تا وظیفه ارائه خدماتی حول محور فروش یا بازاریابی را نیز ارائه دهد و بتواند به گسترش یا نفوذ آن شرکت در بازار محلی کمک کند.

خدمات نماینده  GSA

به طور کلی خدمات نماینده GSA را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  • فروش و بازاریابی محموله
  • توزیع تعرفه
  • رزرواسیون
  • حسابداری و جمع آوری درآمد
  • گزارش عملکرد
  • کنترل ظرفیت

نقش و اهمیت استفاده از خدمات GSA

نقش و اهمیت استفاده از خدمات gsa

روش GSA نقش بسیار پررنگی در افزایش رقابت و فروش در بازار های بین و المللی دارد؛ چرا که می توان با بهره گیری از این روش نمایندگانی را در سراسر دنیا به خصوص کشور های کوچک تر مستقر کرد. این امکان را شرکت های بازرگانی فراهم می کنند تا شرکت های بزرگ بتوانند در دورترین مناطق جهان نیز برای ارائه خدمات و محصولاتشان حرفی برای گفتن داشته باشند.

نفوذ در بازار های محلی

نماینده های GSA وظیفه دارند تا با ارائه بهترین خدمات به مشتریان زمینه را برای افزایش مشتری ها و رضایت آن ها برای شرکت مادر فراهم کنند. به این منظور هر چه شرکت بازرگانی که به عنوان نماینده انتخاب می شود، بتواند تسلط بیشتری بر شرایط و ارائه خدمات آن منطقه همچون حمل و نقل چندوجهی داشته باشد، خدمات بهتری را ارائه می دهد و در پی ارائه خدمات مناسب رضایت مشتریان از شرکت مادر بیشتر خواهد شد.

حفظ مشتریان با ارائه خدمات بومی

اهمیت GSA ها جایی نمایان می شود که آن ها علاوه بر تلاش برای به دست آوردن مشتریان جدید همواره در تکاپوی نگه داشتن مشتری های وفادار خود هستند، بدین صورت که با ارائه خدمات با کیفیت مشتریان خود را تشویق به استفاده از این خدمات در طی سال های متمادی می کنند.

بهینه سازی فروش در کشور مقصد

یکی از دلایلی که شرکت های بزرگ در سراسر دنیا نمایندگانی را در کشور های کوچک انتخاب می کنند، این است که نماینده های بومی اشراف بیشتری بر شرایط جغرافیایی آن منطقه و سلیقه مردم ساکن آن جا دارند، به همین سبب آن ها می توانند با ارائه دیدگاه و ایده های جدید به شرکت مادر کمک موثری به آن شرکت در ارائه خدمات مطابق با نیاز های بازار کنند.

افزایش در آمد

با توجه به اینکه در کشور مقصد مردم دسترسی مستقیم از طریق نمایندگان به محصولات یا خدمات شرکت مادر دارند. می توان گفت پس از مدتی درآمد شرکت مادر نیز افزایش می یابد و گسترش فروش نمایندگان تاثیر مستقیمی بر درآمد شرکت مادر می گذارد.

دستیابی به اهداف تجاری مشترک بین نماینده فروش و شرکت مادر

دستیابی به اهداف مشترک بین نماینده فروش و شرکت مادر

همان طور که کمی قبل اشاره کردیم یکی از دلایل شکل گیری نمایندگان GSA حضور موثر کمپانی های بزرگ در کشور های دیگر می باشد اما در اینجا لازم است در مورد دستیابی به اهداف تجاری مشترک بین نماینده فروش و شرکت مادر نیز اطلاعاتی کسب کنیم.

  • به طور کلی نماینده فروش و شرکت مادر باید درک روشنی از اهداف یکدیگر داشته باشند و به همسو بودن اهداف توجهی ویژه نشان دهند که از جمله آن ها می توان به اشتراک میان اهداف فروش، اهداف توسعه بازار و … اشاره کرد.
  • نمایندگان باید به طور منظم استراتژی های خود را با شرکت مادر جهت بررسی نقاط ضعف و قوت به اشتراک گذارند.

نمایندگان GSA هوایی

حال که با GSA ها و نحوه عملکردشان به خوبی آشنا شدید لازم است نگاهی ویژه به گسترش این صنعت در حمل و نقل هوایی نیز داشته باشیم. اغلب خطوط هوایی برای حضور در کشورها میان نماینده های واجد شرایط در آن کشور پس از طی کردن مراحلی، نماینده بازرگانی یا شرکت بازرگانی خود را برمی گزینند. این نمایندگان وظیفه دارند اقداماتی را جهت تسهیل فروش بلیط، خدمات مربوط به مسافران همچون پذیرش و مدیریت ارتباط با آژانس های مسافرتی را بر عهده گیرند.

می توان گفت نمایندگان GSA هوایی نقشی کلیدی در بهره گیری مسافران بیشتر از خدمات شرکت هوایی مادر دارند و زمینه استفاده تمام مسافران از شرکت مادر را به خوبی فراهم می کنند.

نمایندگان GSA هوایی در ایران

همان طور که اشاره کردیم نماینده GSA نقشی کلیدی در بازاریابی و دسترسی نمایندگان بزرگ به سراسر دنیا دارد اما نمایندگان GSA هوایی در ایران به چه شکلی فعالیت می کنند؟ بهتر است برای پاسخ به این سوال ابتدا با شرکت باراد که سابقه ای طولانی در انجام این خدمات در کشور دارد آشنا شویم.

این شرکت طی سال های متمادی توانسته با کادری مجرب فعالیت خود را به عنوان نماینده GSA برای خطوط هوایی مسافربری و باربری در ایران گسترش دهد اما شرکت باراد نیز همانند سایر شرکت های نماینده GSA در کشور حق و حقوق فروش انحصاری را دارد و اغلب شرکت های هواپیمایی با توجه به مقرون به صرفه بودن انتخاب نماینده در ایران میان شرکت های داوطلب نماینده ای حاذق را بر می گزینند.

سخن پایانی

در این مقاله سعیمان بر این بود که به طور کلی با نماینده GSA به عنوان یک اهرم بسیار قوی در گسترش خدمات یک برند در سایر کشور ها آشنا شویم، سپس بررسی اجمالی بر خدمات و اهمیت این نماینده در سایر کشور ها نیز داشته باشیم. در ضمن شما عزیزان می توانید سوالات خود را در این زمینه با مشاوران و تیم باراد مطرح کنید تا با خدمات نماینده GSA در کشور بیش از پیش آشنا شوید.